A világ legdrágább tyúkfajtája fekete színű, a belső szervei is azok - a baromfivilág Lamborghinijeként emlegetik (FOTÓK)

Az olyan állatok esetében, mint a macska, a kutya vagy a medve, a bundájuk fekete színe semmilyen módon nem lepi meg az embert - írja az Obkec.

A világ legdrágább tyúkfajtája fekete színű, a belső szervei is azok - a baromfivilág Lamborghinijeként emlegetik (FOTÓK)
-illusztráció- (Fotó: Wikipédia)

Nos, ez egy kicsit szokatlan a csirkéknél. És ami még rosszabb, az indonéz Ayam Cemani csirkefajtának nem csak fekete csőre, tolla vagy lába van, hanem belülről is fekete – írja az AmusingPlanet.

Maga az Ayam Cemani név fekete-fekete csirkeként fordítható.Vére nem fekete, inkább csak sötét színű.

A fajta meglehetősen atipikus, ezért is emlegetik a csirkevilág Lamborghinijeként. Az egzotikus faj az indonéziai Jáva szigetéről származik. A csirke 1998-ban került Európába egy holland tenyésztőnek köszönhetően.

Megjelenésük és genetikai felépítésük jelentős érdeklődést váltott ki a baromfirajongók körében. Az Ayam Cemani a világ egyik legdrágább csirkefajtája, darabjáért akár 2500 dollárt is elkérhetnek. Fekete színe a fibromelanózis néven ismert genetikai mutációnak köszönhető, amely elősegíti a fekete pigmentsejtek fokozott termelését.

Ázsiában nagyon tisztelik ezt a fajtát, és a helyiek úgy vélik, hogy ezen csirkék húsának varázsereje van. Úgy tartják, hogy nagy vastartalmú húsa különösen előnyös a nők számára a szülés előtt és után is. Ezenkívül a tyúkokat közvetlenül a szülés során feláldozzák, abban a hitben, hogy a szerencse a születendő anyához vándorol. Azonban más alkalmakkor is feláldozzák őket, mivel a lakosok szerint a tyúk szerencsét és jólétet hoz a számukra.

Obkec/para