Ronaldo, Griezmann vagy Bale lehet az Év játékosa

2016. augusztus 5. - 17:54 | Sport

Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann és Gareth Bale maradt versenyben az Év játékosa-díjért az Európai Labdarúgó Szövetségnél (UEFA).

Az UEFA pénteken hozta nyilvánosságra a "döntősök" névsorát, miután júliusban már kihirdette az esélyesek tízes listáját.

Utóbbin még rajta volt a tavaly győztes Lionel Messi is, a hármas szűkített névsorban azonban már nem szerepel a Barcelona argentin sztárjának a neve. Az UEFA közlése szerint a játékos ötödik lett a második körös szavazáson, amelyen 55 tagország újságírói voksoltak.

Ronaldo győzelemre vezette a portugál válogatottat a franciaországi Európa-bajnokságon, a francia Griezmann döntős volt ugyanott és gólkirály lett, Bale pedig a walesi csapattal játszhatott nagy meglepetésre elődöntőt az Eb-n. Ronaldo és Bale Bajnokok Ligáját is nyert idén a Real Madriddal, míg az Atlético Madridot erősítő Griezmann a vesztes fél tagja volt a döntőben.

A nők között a magyar származású Marozsán Dzsenifer is szerepel a három jelölt között. A 24 éves német válogatott játékos - aki jelenleg a Rio de Janeiró-i olimpián szerepel - 2009 óta az 1. FFC Frankfurt színeiben futballozott, idén nyáron pedig a Bajnokok Ligája-címvédő francia Olympique Lyonhoz igazolt.

A szakmai zsűri a három futballista közül választja ki a győztest, akit a Bajnokok Ligája csoportkörének monacói sorsolásán díjaznak augusztus 25-én.