Régészek rábukkantak a "németországi Atlantiszra" - körülbelül 650 éve nyelhette el a víz a várost (FOTÓK)

  • Bulvár
camera

1

Régészek rábukkantak a "németországi Atlantiszra" - körülbelül 650 éve nyelhette el a víz a várost (FOTÓK)

-illusztráció- (Fotó: Unsplash) 

Megosztás

A 14. században Rungholt városát heves esőzések után elöntötte a tenger. Több mint 650 év elteltével azonban a régészeknek sikerült felfedezniük a romjait, valamint különféle ritka leleteket - írja az Obkec.

A víz alatti város az "Északi-tenger Atlantisza" becenevet kapta. A tudósok sok olyan műtárgyat is találtak a romok között, amelyeket a késő középkorban használtak. Voltak közöttük kerámiák, különféle fémdíszek és tartályok, fegyverek.

Az elnyelt várost régészek fedezték fel a Nordfriesland körzetben, amely Németország északi részén, a dán határ közelében található. 1362-ben egy vihar során elöntötte Rungholtot a tenger, ezt a környéken lakók Isten nagy bosszújának titulálták. Szerintük az emberek kapzsisága, arroganciája történhetett mindez.

Azonban több évszázad elteltével a Kieli Egyetem, a Johannes Gutenberg Egyetem Mainz, a Balti- és Skandináv Régészeti Központ és a Schleswig-Holsteini Állami Régészeti Osztály régészeiből álló csapatnak sikerült geofizikai képalkotási technológiával megtalálnia ennek az eltemetett városnak a romjait. Ennek során mesterséges halmokat fedeztek fel, amelyeket azért építettek, hogy megvédjék az embereket az árapálytól.

A romok között a régészek egy templom, a kikötő és a vízelvezető rendszerek maradványait is felfedezték.

"A település az iszaplerakódások alatt rejtve maradt. Ezt először széles területen azonosították és térképezték fel különféle módszerekkel"

– mondta Dennis Wilken geofizikus.

A tudósok nagy jelentőséget tulajdonítanak a templomnak, ami szerintük az egész város központja volt. Ezért gondolják azt, hogy Rungholt egy felsőbbrendű funkciójú plébánia otthona volt.

A kutatások azt is kiderítették, hogy a város a kikötői státusza miatt eléggé gazdag volt, ami megkönnyítette a metropoliszok közötti kereskedelmet. A romok között talált áruk közöütt edények, fémedények, dísztárgyak és fegyverek voltak.

A tudósok azonban attól tartanak, hogy az elsüllyedt várost már megrongálta az erózió.

Obkec/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program