Phjongcshang 2018 - Hosszabbításban aranyérmes az orosz férfi jégkorong-válogatott

2018. február 25. - 09:09 | Sport

Az orosz válogatott nyerte a férfi jégkorongtornát a phjongcshangi téli olimpián, miután a vasárnapi fináléban hosszabbításban 4-3-ra legyőzte a német együttest.

Fotó: Reuters

A nagy iramot hozó első húsz percben az esélyesebbnek tartott oroszok voltak fölényben, ám a németek fegyelmezett játékukkal tartották magukat. Már úgy tűnt, nem születik gól a szünetig, ám fél másodperccel a dudaszó előtt Vjacseszlav Vojnov maradt a német kapu előtt, s a 2012-ben és 2014-ben a Los Angeles Kingsszel Stanley Kupát nyert védő nem hibázott.

A második harmadban már nem tudta annyira irányítani a játékot az orosz sportolók csapata, mint az elsőben, ennek eredményeként a mérkőzés derekán egy némiképp szerencsés góllal egyenlítettek a németek Felix Schütz révén.

A harmadik felvonásban Nyikita Guszev éles szögből szerzett góljára tíz másodperc múlva válaszolt Dominik Kahun, majd az első felnőtt világversenyén szereplő, 22 éves Jonas Müller megszerezte a vezetést a németeknek. A kaotikus hajrában emberhátrányba kerültek az oroszok, de lehozták kapusukat, s bejött a kockázatvállalás, Guszev újra betalált a rendes játékidő utolsó percében.

Így következhetett a négy a négy elleni ráadás, amelyben az oroszok kihasználták első emberelőnyüket, s Kirill Kaprizov góljával megnyerték az olimpiát.

Ezzel a sikerrel Pavel Dacjuk tagja lett a Tripla Arany-klubnak, ő a 28. olyan játékos, aki olimpiai és világbajnok, valamint Stanley Kupa-győztes. Az orosz sztár 2002-ben és 2008-ban nyert bajnokságot a Detroit Red Wings csapatával, és 2012-ben volt világbajnok.

A németek ezüstérmükkel történetük legjobb ötkarikás eredményét érték el. A győztes hokisok a Nemzetközi Olimpiai Bizottság égisze alatt szereplő orosz küldöttség második aranyát nyerték a műkorcsolyázó Alina Zagitova után.

Eredmény (az olimpia honlapjáról):

jégkorong, férfiak, döntő:
Olimpiai Sportolók Oroszországból (OAR)-Németország 4-3 (1-0, 0-1, 2-2, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Vojnov (20.), Guszev (54., 60.), Kaprizov (70.), illetve Schütz (30.), Kahun (54.), J. Müller (57.)