Kinőtte a cipőt? Győződj meg róla saját szemeddel, és ne hagyd szenvedni gyermekedet!

Hirdetés

2021. május 18. - 06:01

camera

1

Kinőtte a cipőt? Győződj meg róla saját szemeddel, és ne hagyd szenvedni gyermekedet!

angel-kid-feet-size 

Megosztás

Honnan tudhatod, hogy mikor van szüksége a gyereknek új cipőre, mikor nőtte ki a régit? Persze nagyon egyszerű is lehet a helyzet, amikor már nem tudja felhúzni a lábára, nehezen megy bele a lába a cipőbe, akkor egyértelműen be kell szerezned egy új lábbelit. Azonban nem minden esetben ilyen nyilvánvaló a helyzet, vannak különböző jelek, amelyeket érdemes megfigyelned annak érdekében, hogy akaratlanul is, de ne okozz fájdalmat a gyereknek. 

Hogyan tudd meg, hogy kinőtte a cipőt?

A szülők életében ez is egy kifejezetten nehéz feladat, hiszen egy pár éves gyerek nem minden esetben tudja elmondani, hogy a cipő kényelmetlen, nyom vagy éppenséggel szorít. Így nem minden esetben érkezik egyértelmű és megbízható válasz a választással kapcsolatban. Sem a szókincsük, sem pedig a beszédkészségük nem teszi lehetővé azt, hogy képesek legyenek informálni arról, hogy már nem olyan kényelmes az a szeretett lábbeli. Mindez pedig nem csak kellemetlenségekkel járhat, hanem a túl szűk cipő hosszadalmas viselése akár a lábujjak deformálódásához is vezethet szélsőséges esetben.

Összességében nem lehet mindig a gyermek által nyújtott információra hagyatkozni, hanem utána kell járni a dolgoknak. Szandálok esetében egyszerűbb a helyzet, hiszen abban az esetben, ha végigér a kicsi lába, akkor méretet kell váltani, hiszen balesetveszélyes lehet, ha futás vagy intenzív játék alkalmával a lábujjak vagy a talp lecsúszik a szandálról.

Milyen megoldások léteznek a meghatározásra?

Zárt cipők esetében már kicsit macerásabb a dolog, azonban van egy olyan módszer, ami segíthet. A minőségibb cipők esetében a talpbetét kivehető, így abban az esetben, ha kétely merül fel benned, akkor csak ki kell venned a talpbetétet és rá kell állítanod a gyereket. Így könnyen láthatod, hogy meddig ér a lába és hogy van-e még elegendő hely a nagylábujjak és a talpbetét között. Másik lehetőség, hogy ha nem merev orrú cipővel rendelkeztek, akkor viselés közben benyomod az orrot. Így érzékelheted, hogy elegendő-e a nagylábujjak helye, vagy egy számmal nagyobb cipőre van szükség.

Trükkös, de igen hatékony megoldás lehet még, ha egy A4-es lap segítségével veszünk pontos méretet a gyerek lábáról. Ráállítjuk zokniban, majd egyszerűen körberajzoljuk a lábát. Majd a megmért értékhez hozzáadunk – normál lábfej esetében 4-5, szélesebb lábfej esetében pedig 7-10 millimétert. Így máris megvan az a talphosszméret, ami szükséges egy újabb cipő vásárlásához.

Az árulkodó jelekre visszatérve gyanús lehet, ha a gyermek sokat csetlik-botlik, hiszen ekkor a kényelmetlen lábbeli hatására behúzzák a lábujjaikat. Mindemellett könnyen fel lehet ismerni a megviselt lábfejet is. Amennyiben nyomja a cipő, akkor egyértelmű duzzanatok, hólyagok, bőrpír vagy akár horzsolás is előfordulhat.

(PR-cikk)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program