Ki szeret korán kelni? 

2021. július 16. - 09:37

Nem sok olyan ember létezik a világon, akinek a legnagyobb álma a korán kelés lenne. Persze vannak a pacsirta és a bagoly típusú emberek, de ez nem igazán függ össze a felkeléssel. A fiatalok pedig kifejezetten szeretnek későn kelni, főleg abban az esetben, ha iskolába kellene menni. 

Ki szeret korán kelni? 

Aludni jó

Bár a kisgyerekek ezzel az állítással maximálisan vitatkoznak, hiszen abban a korban még nem igazán értik meg az alvás fontosságát. Természetesen ez idővel változik, de pont abban a korban kezdi el az ember megszeretni az alvást, amikor nem igazán van rá lehetősége, hogy sokat aludjon. Az egyik ilyen a kamaszkor, amikor a legtöbben minimum 9-10-ig aludnának.

Természetesen az alvás mennyisége mellett a minősége sem egy utolsó szempont. Hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy 4-6 órát alszunk nyugodt körülmények között, vagy akár 10-et is, de rendszeresen felébredve vagy bármi zavaró tényezővel. Mindezek nagy hatással vannak a hangulatunkra és a lelki állapotunkra, így egyáltalán nem szabad elhanyagolni.

Nagy hiba, de az emberek jó része előszeretettel alszik el különböző zenékre vagy épp a tévére. Ebben az esetben nem relaxációs zenéket kell ez alatt érteni, hanem különböző gyorsabb, pattogósabb dallamokat. Ebben az esetben az agy nem tud teljesen kikapcsolni és regenerálódni.

Ugyanilyen hatásokat váltanak ki a tévé villódzó fényei is. Ugyanilyen káros az is, ha valaki elalvás előtt sokat nyomkodja az okoseszközét. Ez roppant negatív hatással tud lenni az alvásra, így semmiképp sem javasolt.

Amennyiben rossz alvó vagy, nézd meg az Agyserkentő.hu-nál kapható készítményeket, és aludj egy jót!

Hogyan küszöböljük ki az alvászavarokat?

Számos kutatás bizonyította, hogy a rossz alvási szokások nagyban hozzájárulnak viselkedésünkhöz, főleg a gyerekek esetében. Aki nem tudja éjszaka kipihenni magát, az a legritkább esetben jókedvű, így szinte logikus, hogy a folyamatos alváshiány könnyen depresszióhoz vezethet. Természetesen nem mindegy, hogy miért nem alszunk jól, hiszen ez lehet annak a következménye, hogy nem fáradunk el eléggé, így nem megyünk időben aludni, míg a másik az, ha rémálmok keserítik meg az éjszakánkat.

A legtöbb esetben a napi stressz befolyásolja negatívan az alvásunkat. Gyermekek esetében Igen gyakoriak az esetleges iskolai problémák vagy akár a családban előforduló rossz események. Ezekről minden esetben beszélni kell, mert csak úgy lehet feloldani őket. Nagyon jó megoldás lehet még az alvászavar kiküszöbölésére az, ha az utolsó órában lefekvés előtt mellőzzük a tévét és az okoseszközöket.

Az elalvás segítése érdekében nyugodtan hallgathatunk relaxációs zenét, vagy tehetünk a szobába nyugtató fényeket, amennyiben a gyermek nem szeret teljes sötétségben aludni. Tehát ahogy látható, a gyerekek és a tinédzserek nem lusták, hanem így küzdenek az elégtelen mennyiségű és minőségű alvás ellen.

(PR-cikk)