Hetvenkét órán keresztül mérges kígyók társaságában volt - épségben megúszta az egészet (FOTÓK)

  • Bulvár
camera

1

Hetvenkét órán keresztül mérges kígyók társaságában volt - épségben megúszta az egészet (FOTÓK)

-illusztráció- (Fotó: Pixabay) 

Megosztás

Egy indiai férfi 3 napra bezárkózott egy üvegszobába halálosan mérgező kígyókkal, hogy bebizonyítsa, ezek az állatok nem olyan veszélyesek, mint amilyennek hiszik az emberek. Tettével világrekordot is döntött, amit a mai napig tart - írja az Obkec.

A világon több mint 3 ezer kígyófaj él, amelyek közül körülbelül 600 mérgező, 200 pedig súlyosan megsebesít vagy megölhet egy embert. Azonban ezeknek az állatoknak a nagy imádója, Neelim Kumar Khaire úgy döntött, hogy megmutatja a világnak a jobbik oldalukat, és 72 órára bezárkózott velük egy kis szobába. Mint a Grunge portál beszámolt róla, ezzel a lépésével megdöntötte a világrekordot.

Khair kígyók iránti szenvedélye 28 éves korában kezdődött, amikor egy indiai szállodában dolgozott. Az épületben sok hüllővel találkozott, akik áthaladtak a helyiségeken. Míg a legtöbben legszívesebben távol maradnánk ezektől az állatoktól, Khaire úgy döntött, hogy, kiviszi az épületből, és biztonságba helyezi őket.

A férfi remek kapcsolatot alakított ki a kígyókkal, és elkezdte felhívni a figyelmet védelmükre. Annak ellenére, hogy ezek a hüllők több mint 6000-szer megharapták, Khaire aránytalannak találta azt a félelmet és gyűlöletet, amelyet sokan tanúsítottak irántuk.

Később az indiai férfi hallott a világcsúcstartóról, a dél-afrikai Peter Snyemarisról, aki 24 kígyóval zárt környezetben tartózkodott 50 órán keresztül. Khaire 1986-ban úgy döntött, felülmúlja őt, és 72 különböző fajt használt fel, amelyek közül 68 halálosan mérgező volt.

Khaire szerint azonban nem csak rekordot akart dönteni, azt is be akarta bizonyítani a világnak, hogy a kígyók nem támadnak meg embereket, ha senki sem provokálja őket. A férfi összesen 72 órát töltött a zárt térben, miközben egyik hüllő sem marta meg őt.

A rekord megdöntése után Khaire úgy döntött, hogy felvilágosítja az embereket a kígyókról, hogy megvédje őket, és más megvilágításban mutassa meg őket. Megalapította az Indian Herpetological Society nevű szervezetet, amely kiemelkedő tudósokból és aktivistákból áll, akik támogatják az országban élő herpetofauna (hüllő és kétéltű ökoszisztéma) megőrzését. A zoológusok még egy kígyófajt is elneveztek a rekorderről, amelyet Melanophidium khairei-nek hívnak.

Obkec/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program