Premier League - Folytatódik a versenyfutás a bajnoki címért

1

Illusztrációs felvétel (TASR)

A bajnoki címért harcoló három csapat közül az Arsenalra vár a legkomolyabb ellenfél a labdarúgó Premier League hétvégi, 33. fordulójában.

Jelenleg az Ágyúsok vezetik a tabellát, a Szoboszlai Dominiket foglalkoztató Liverpool rosszabb gólkülönbségével a második, míg a címvédő Manchester City egy ponttal lemaradva a harmadik. Eddig mindhárom gárda 31 mérkőzést játszott, azaz a hátralévő hét kör alatt dől el, idén melyikük lesz a bajnok.

Az Arsenal – amely a Bayern München elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai visszavágójára is készül – az ötödik helyen álló Aston Villát fogadja vasárnap. Mikel Arteta tanítványai az idei 11 fordulóban nem kaptak ki és tíz győzelem mellett döntetlent is csupán egyszer játszottak (a Manchester Cityvel), így favoritként várják az összecsapást. A londoniak korábbi trénere, Unai Emery irányította Aston Villa ezzel szemben nincs túl jó formában, az utóbbi öt bajnokiján mindössze egyszer tudta begyűjteni a három pontot.

A Liverpool az Atalantától elszenvedett csütörtöki Európa-liga-negyeddöntős vereség (0-3) után ugyancsak vasárnap lép pályára, a Crystal Palace-t fogadja. A Vörösök nyolc forduló óta nem kaptak ki, a hazai tabellát pedig veretlenül vezetik, ezzel szemben a 14. helyen álló fővárosiak nem tudtak győzni az utóbbi öt PL-körben.

Az Arsenalhoz hasonlóan a Manchester City is az elődöntőbe jutásért harcol ezekben a napokban a BL-ben – a 3-3-as első meccs után szerdán fogadja a Real Madridot -, "útközben" pedig a kieső helyen álló Luton Townt látja vendégül. A veretlenségi sorozatot tekintve Pep Guardiola csapata sincs lemaradva riválisaitól, sőt: december eleje óta nem kapott ki a bajnokságban, ez 16 fordulót jelent.

A Premier League másik magyarja, Kerkez Milos és együttese, a 12. helyen álló Bournemouth szombaton a hatodik Manchester Uniteddel csap össze hazai környezetben, míg a 33. forduló aznap kora délután a nyolcadik Newcastle United és negyedik Tottenham Hotspur találkozójával veszi kezdetét.