A fantomszigetet rejtély övezi - egyszer ott van, máskor eltűnik a térképekről (FOTÓ+VIDEÓ)

  • Bulvár
camera

1

A fantomszigetet rejtély övezi - egyszer ott van, máskor eltűnik a térképekről (FOTÓ+VIDEÓ)

-illusztráció- (Fotó: Pixabay) 

Megosztás

Sandy Island első említése James Cook brit felfedező által készített térképen jelent meg. 1876-ban a Velocity hajó áthaladt a területen, ami szintén megerősítette a sziget létezésének elméletét – írja az Obkec.

Ez volt a kezdete annak a rejtélynek, amely nem csak a történészeket és a térképészeket gondolkoztatja el, a tudósokat is – számol be az OutLookIndia portál.

A sziget több 19. századi térképen szerepelt. 1895-ben ismét látták, és azt mondták róla, hogy 24 kilométer hosszún és 5 kilométer széles. Számos későbbi expedíció megpróbálta megtalálni a szigetet, de mindegyikük sikertelenül járt. A 20. század elején egyes tudósok elkezdték fontolóra venni azt az elméletet, hogy a sziget soha nem létezett, és térképészeti hibának nevezték.

1979-ben a francia vízrajzi szolgálat teljesen eltávolította tengeri térképeiről. 2012 novemberében több ausztrál tudós a Sand Island felé hajózott, és nem talált mást, csak nyílt tengert. A tudósok 1300 méteres óceánmélységet is rögzítettek a helyszínen, ami azt jelzi, hogy egyáltalán nem volt esély arra, hogy a sziget a felszín alá süllyedjen.

Néhány nappal a felfedezés után a Google Térkép teljesen törölte a szigetet. Ha megadja a pontos koordinátákat, akkor egy kis pont jelenik meg az óceánban, ami pontosan az a hely, ahol a szigetnek kellett lennie. De senki sem tudja, létezett-e valaha a sziget, ezért a mai napig rejtély övezi. Sokak szerint a homoksziget csak egy délibáb volt, amelyet a légköri viszonyok hoztak létre, és úgy tűnt, hogy a távolban szárazföld látható.

Mások úgy vélik, hogy vulkánkitörés pusztíthatta el, vagy elnyelhette a tenger.

Obkec/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program