Ezek az önbizalomhiány jelei

Lehet, hogy eddig beképzeltnek hittük az önbizalomhiányosokat – írja a joy.hu.

Ezek az önbizalomhiány jelei
-illusztráció-

1. Próbálja elérni, hogy kételkedj magadban

Ha az illető jelenlétében mindig úgy érzed, hogy nem vagy elég jó, vagy másmilyennek kellene lenned, gyanús, hogy pont ő az, akinek az önbizalma nincs rendben. Félreérthetetlen ismérv, ha egyébként nincs ilyen problémád, csak az adott személy közelében.

2. Folyton bizonygatja az érdemeit

A szavaival és a nonverbális viselkedésével egyaránt felsőbbrendűséget sugároz – mintha szándékosan, erőlködve akarna tekintélyt parancsolni. Ha állandóan dicsekszik, hogy milyen fantasztikus az élete, milyen anyagi javakra tett szert, vagy éppen hány egyetemet végzett el, inkább ne maradj a bűvkörében!”

3. Jellemző rá a burkolt dicsekvés

A hencegés azon formájáról van szó, amit szégyellős és önbecsmérlő megjegyzés köntösében tesznek közzé. Ide tartoznak például azok a Facebook-állapotfrissítések, mint a „belefáradtam az örökös mosogatásba :(”, véletlenül egy saját süteményremek képével illusztrálva.

4. Semmi sem elég jó neki

Mintha kétszer olyan magasra tette volna a mércét, mint te. Néha kicsit sznobnak tűnik, de látszik rajta, hogy nem gondolja teljesen komolyan. Pláne, mivel valószínűleg ő sem felel meg saját magának.

joy.hu