Európa Liga: Idegenben is győzött az Arsenal, büntetőkkel jutott tovább a Chelsea

2019. május 10. - 07:23 | Sport

A Chelsea jutott be a labdarúgó Európa Liga fináléjába, miután az elődöntő csütörtöki visszavágóján tizenegyespárbajban jobbnak bizonyult a vendég Eintracht Frankfurtnál. Így angol házi döntő lesz, mivel az Arsenal továbblépett a Valencián.

Fotó: TASR

Londonban a vendég Eintracht bátor játékkal kezdett, de miután a vendégek sok hibával játszottak, a kapura kevés veszélyt jelentettek. A Chelsea húsz perc után vette át az irányítást, nem sokkal később Loftus-Cheek góljával előnyhöz is jutott.

A Frankfurt a szünet után is nyílt játékot vállalt fel, főként attól jutott plusz erőhöz, hogy Jovic a 49. percben egyenlített. A 21 éves támadó a szezonban 14 El-meccsen 10 gólt szerzett, a Chelsea ellen mindkét meccsen betalált. A félidő közepén ismét mezőnyfölénybe került a Chelsea, de helyzetet ritkán alakított ki. Miután az eredmény nem változott, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás első felvonásában a vendégek két óriási gólhelyzete maradt kihasználatlanul, a másodikban viszont a Chelsea irányított, de hiába került a labda a hajrában a frankfurti kapuba, kapustámadás miatt nem ítélt gólt a játékvezető.

A tizenegyespárbajban két kör után 2-1-re még a németek vezettek, de negyedik és ötödik játékosuk lövését is védte Kepa, így a tizediknek érkező Eden Hazard sikeres rúgása továbbjutást ért a Chelsea-nek.

Az Arsenal kettős győzelemmel jutott döntőbe, miután az elődöntő csütörtöki visszavágóján 4-2-re nyert Valenciában.

A spanyolok nagy elánnal kezdtek, és megérdemelten szereztek vezetést már a 11. percben. A vendég Arsenal a 17. percben váratlanul egyenlített, amellyel megtörte a spanyolok lendületét. A szünet után az Arsenal jutott előnyhöz, de Gameiro második találatával ezúttal a házigazdák egyenlítettek. Hiába támadott azonban a Valencia, a gólokat a vendégek szerezték: Aubameyang a 69. percben eldöntötte a továbbjutást, a 89. percben pedig beállította a végeredményt.

Érdekesség, hogy a Bajnokok Ligájában szintén két angol együttes, a Liverpool és a Tottenham Hotspur vívja a finálét. Hasonlóra, hogy a két sorozat döntőjében egy nemzet képviselői legyenek, korábban még nem volt példa.

Az Arsenal másodszor döntős a második számú európai kupasorozatban, 2000-ben büntetőpárbajban maradt alul a török Galatasarayjal szemben. A Chelsea is egyszer jutott eddig El-döntőbe, viszont 2013-ban legyőzte a Benficát.

Az Európa Liga fináléját május 29-én, Bakuban játsszák.

Európa Liga, elődöntő, visszavágó:

Chelsea (angol)-Eintracht Frankfurt (német) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel: 4-3
gólszerzők: Loftus-Cheek (28.), illetve Jovic (49.)
Továbbjutott: a Chelsea, 2-2-es összesítés után tizenegyesekkel.

Valencia (spanyol)-Arsenal (angol) 2-4 (1-1)
gólszerzők: Gameiro (11., 58.), illetve Aubameyang (17., 69., 89.), Lacazette (50.)
Tj.: az Arsenal, kettős győzelemmel, 7-3-as gólkülönbséggel.