Európa-liga: Hosszabbítás után négy között a Manchester United

1

Fotó: AFP

A Manchester United hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a Köbenhavn együttesét Kölnben, ezzel bejutott a labdarúgó Európa-liga elődöntőjébe.

A Premier League bronzérmese az első félidő hajrájában vezetést szerzett, ám a videobíró (VAR) les miatt érvénytelenítette Mason Greenwood találatát. A rendes játékidőben nem született döntés, de a hosszabbításban a Vörös Ördögök Bruno Fernandes tizenegyesével immár valóban előnybe kerültek, és biztosították helyüket a legjobb négy között.

A két norvég szakvezető, Ole Gunnar Solskjaer és Staale Solbakken csatájából így előbbi került ki győztesen.

A legjobb nyolc közé jutott csapatok Németországban fejezik be az Európa-ligát, a negyeddöntőktől minden párharc egymérkőzéses és zárt kapus. A hétfői és keddi negyeddöntők után az elődöntőkre vasárnap és hétfőn kerül sor, a finálé pedig jövő pénteken lesz Kölnben.

Eredmények:

Európa-liga, negyeddöntő:
Manchester United (angol)-FC Köbenhavn (dán) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
gól: Bruno Fernandes (95. – 11-esből)