Európa-liga: Szoboszlaiék bergamói győzelemmel búcsúztak

1

Fotó: TASR/AP

A Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpool 1-0-ra nyert Bergamóban, az Atalanta vendégeként a labdarúgó Európa-liga negyeddöntős párharcának csütörtöki visszavágóján, de 3-1-es összesítéssel elbúcsúzott a sorozattól.

Az angolok nagy mezőnyfölényben játszottak az első félidőben, Mohamed Szalah már a 7. percben betalált büntetőből, de a szünetig csak egy gólt dolgozott le az idény végén távozó vezetőedző, Jürgen Klopp együttese. Fordulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, de a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben, a 66. percben Szoboszlait lecserélték. A hajrában már nem változott a meccs képe, így a Liverpool befejezte El-szereplését.

Rekordot döntött a friss német bajnok Bayer Leverkusen, amely minden versenysorozatot figyelembe véve immár 44 mérkőzés óta veretlen az idényben, ezzel az öt topliga együtteseit tekintve megelőzte a 2011/2012-es szezonban 43-ig jutott Juventust. A Xabi Alonso vezetőedző irányításával a Bundesligát először megnyerő Leverkusen a múlt héten 2-0-ra verte a Konferencia-liga tavalyi győztesét, a West Ham Unitedet otthon, a visszavágón pedig a 89. percig vesztésre állt, de ekkor a holland Jeremie Frimpong kiegyenlített.

A negyeddöntő olasz párharcában a tavaly döntős AS Roma odahaza, a 31. perctől tíz emberrel küzdve is legyőzte az AC Milant, míg az Olympique Marseille ledolgozta egygólos hátrányát a Benfica ellen, majd a 11-es párbajban kiharcolta a továbbjutást.

Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók:

Atalanta (olasz)-Liverpool (angol) 0-1 (0-1)
gól: Szalah (7. – 11-esből)

Továbbjutott: az Atalanta, 3-1-es összesítéssel.

AS Roma (olasz)-AC Milan (olasz) 2-1 (2-0)

g: Mancini (12.), Dybala (22.), illetve Gabbia (85.)
piros lap: Celik (Roma, 31.)

Továbbjutott: a Roma, 3-1-es összesítéssel.

West Ham United (angol)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (1-0)
g: Antonio (13.), illetve Frimpong (89.)

Továbbjutott: a Leverkusen, 3-1-es összesítéssel.

Olympique Marseille (francia)-Benfica (portugál) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0) – 11-esekkel 3-2