Halált megvető kalandorok játszadoznak a Viktória-vízesés tetején

  • Bulvár
camera

1

Halált megvető kalandorok játszadoznak a Viktória-vízesés tetején

Fotó: TASR/AP 

Megosztás

A Viktória-vízesés (Mosi-oa-Tunya) két ország: Zambia és Zimbabwe határán található. Helyi elnevezése a makololóktól származik: Mosi-oa-Tunya jelentése „mennydörgő gőzölgés” és „robajló füst”. A név onnan ered, hogy a víz száz méteres mélységbe alázúduló hangját háromszáz méteres párafüggöny egészíti ki. A Viktória vízesés 1708 méter széles vízzuhataga a legszélesebb a világon, közvetlen környékét mindkét ország nemzeti parkká nyilvánította, és 1989-ben az UNESCO-Világörökség részeként nemzetközi védelemben is részesül – olvasható a Wikipedián.

Az esős évszakban hatalmas mennyiségű, másodpercenként közel 15 000 köbméternyi víz zúdul alá iszonyatos robajjal, miközben a vízpára 500 méter magasságba is fölszáll.

A száraz évszakban sokkal visszafogottabb a Viktória-vízesés. Ilyenkor lehet gyönyörködni a száz méter magas kőfaragványokban, amelyeket az évmilliók során a vízcseppek a sziklafalba vájtak.

A Viktória-vízesés peremén található Devil's Pool (magyarul Ördög-medence) igazi turistalátványosság lett az elmúlt években. A víz sodrása itt száraz évszakban viszonylag lassú, a peremben pedig meg lehet kapaszkodni. A bátor látogatókat a még bátrabb vezetők fogadják, és vigyáznak arra, hogy ne legyen baleset a kalandból, csak egy jó fotó vagy videó. Halálos balesetek azonban így is előfordulnak – írja az Origo

wikipedia/origo/para

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program